Obniżka! Hipisi w PRL-u Zobacz większe

HIPISI W PRL-u


83-60279-54-3

Kamil Sipowicz
HIPISI W PRL-U
484 str.
Oprawa: miękka
49.00 zł 88.00 zł

Hipisi w PRL-u to książka, która chce uchronić przed historycznym i społecznym zapomnieniem kontrkulturowego zjawiska jakim był polski hipizm w okresie PRL-u. Polskich hipisów - owych "niewinnych rewolucjonistów" -  komunistyczna propaganda piętnowała bezwzględnie jako pasożytów i narkomanów. Ten fatalny wizerunek, przetrwał zmianę ustrojową i został przejęty przez nowych szafarzy historii i prawdy.

Hipisi w komunistycznej Polsce pokazali władzy i ludziom, że można podjąć próbę innego życia niż przewidywał to kolektywny ideał stworzony przez marksistów. Trzeba pamiętać tamte czasy, aby widzieć jak wiele to znaczyło. W warunkach komunistycznego reżimu, mieli odwagę głosić ideały wolności, pokoju i miłości. Jako pierwsi, rozpoczęli ruch małej wewnątrzgrupowej solidarności. Pozostawili trwały ślad w sztukach plastycznych, muzyce, teatrze, psychologii i ekologii.

Kamil Sipowicz - ur. w 1953 roku w Otwocku, pisarz, filozof i malarz. W latach siedemdziesiątych zaangażował się w ruch hipisowski. Jest autorem kilku książek, m.in. Heidegger: degeneracja i nieautentyczność, Marihuana, Podwójna linia życia (razem z Korą) oraz pięciu tomików poezji.

Jest to wydanie drugie książki, uzupełonione i poprawione. Pierwsze ukazało się w 2008 roku nakładem Wydawnictwa Baobab.