Obniżka! KABALISTA Zobacz większe

KABALISTA


978-83-60279-00-0

Geert Kimpen
KABALISTA
334 str.
Oprawa: miękka
31.40 zł 34.90 zł

Chaim zgłębia tajniki kabalistycznej wiedzy, marząc o karierze i sławie. Wybujałe ambicje przysparzają mu wrogów wśród adeptów kabały. Co gorsza on sam zakochuje się w ponętnej córce swojego mistrza. Jest to jednak miłość zakazana, a nauczyciel ma wobec niego zupełnie inne plany. Stopniowo wprowadza go w arkana siedemdziesięciu dwóch tajemnych imion Boga... W intrygę zostają wplątani zmysłowa kobieta, zawistny przyrodni brat i demoniczny rabbi Zimra, który obsesyjnie poszukuje zaginionej Arki Przymierza, żeby obwołać się mesjaszem.
Kabalista przybliża wiele ezoterycznych nauk żydowskich, ale przede wszystkim jest poruszającą opowieścią o egoizmie, chorych ambicjach, burzliwej namiętności i upartym dążeniu do celu.
Sensacyjna powieść oparta jest na historii życia Chaima Witala, który w XVI wieku spisał nauki słynnego kabalisty Izaaka Lurii. Dzięki niemu mądrość żydowskiego mistrza przetrwała do dziś.  

Baśniowo piękna legenda. Młody adept kabały musi wybierać między największą mądrością i największą miłością. Oświecające i inspirujące dzieło.  „Nouveau"

Porywająca książka, pełna pasji i emocji, niezwykle pobudzająca dla umysłu. „Esta"

Nasi patroni:
Księgarnia internetowa Merlin: www.merlin.pl
Miesięcznik "Midrasz": www.midrasz.pl
Forum Żydów Polskich: www.fzp.net.pl